Dlaczego warto skorzystać z porady?

Obecny styl życia utrudnia stosowanie zasad zdrowego żywienia. Niestety wielu nie zastanawia się na tym co je i jakie są skutki nieprawidłowego odżywiania, ponieważ ze względów zawodowych, czy rodzinnych uważamy, że brakuje nam czasu na zdrowe odżywianie. Często znamy zasady ale brakuje nam silnej woli do wcielenia ich w życie codzienne.

Uważamy, że jesteśmy zabiegani i nie mamy dla siebie zbyt wiele czasu, a jedzenie 5 posiłków dziennie wydaje się nam niemożliwe. To jest jeden z powodów dla którego powinniśmy się udać do profesjonalisty. Dietetyk nauczy nas jak  przyrządzić zdrowe potrawy tak by były smaczne, szybkie do zrobienia a przy tym niskokaloryczne. Nie obawiajmy się niesmacznych potraw i samej zieleniny w diecie. Niezależnie od tego jaką kuchnię lubimy, tradycyjną, włoską, Fast foods, dietetyk dostosuje dietę do indywidualnych upodobań.  Dodatkowo zmotywuje nas do działania, nauczy jak zdrowo się odżywiać  oraz jak po zakończeniu kuracji nie wystąpił efekt jojo.

Porady dietetyka pomogą nam zrzucić parę kilogramów w momencie gdy mamy ich nadmiar jak również  unormować nasz organizm w przypadku chorób dieto-zależnych typu cukrzyca, nadciśnienie i inne choroby układu pokarmowego.  Jeżeli dostaliśmy zalecenie od lekarza przejścia na dietę a nie bardzo wiemy jak się do tego zabrać, dietetyk jest najlepszą osobą dedykowaną do pomocy Państwu w osiągnięciu celu. To od niego dowiemy się jakie produkty są niewskazane a jakie zalecane oraz jakie przygotować posiłki aby wspomagały nasze leczenie i przywróciły dobre samopoczucie.